17. Bokcávárri/Stuorračohkka, Boftsa

Flott utsikt fra toppen av Bokcávárri - Boftsafjellet mot utløpet av Tanaelva
16
Besøk
1,72
km en vei
213
moh.
Enkel
Adkomst

Turbeskrivelse

Aller først: Turen mangler noen flere bilder. Send gjerne til post@perletur.no og du kan vinne Perletur-lue.

Bokcávárri - Boftsafjellet ligger ved bygda Boftsa i nedre del av Tana kommune.Denne turløypa tråkkes til fots regelmessig om vinteren av ivrige lokale turgåere, og man kan følge stien til toppen.Parkering er ved brøytet parkeringsplass ved Urabakken ca 250 meter sør for turløypestart.

Lokalt kalles toppen for Stuorračohkka, men det navnet står ikke på kartet. Toppen er et meget populært turmål i Boftsaområdet og er også en #perletur i Tana kommune.

Startpunkt er merket med skilt. Løypa er ca 1,7 km. Løypa deler seg ca halveis til toppen, da må man holde til høyre i retning Stuorračohkka som det står på skiltet.

På toppen av Bokcávárri er det en kasse for å skrive navnet sitt i. Fra toppen er det fin utsikt over Boftsa, Rustefjelbma og Tanaelva.

 

Foto: Frank Martin Ingilæ

Kontaktperson
Inger Petterson
46400308

Egnet som sykkeltur?
Nei

Er turen skiltet?
Ja

Er turen merket?
Nei

Bestill Perletur-krus og skål i nettbutikken

Løype på kart

Last ned GPS-fil

Flest besøk 2025

Navn Besøk
Randi Thrane 6
Grethe Elise Pettersen 6
Susanne Riel 1
Aslak Olsen 1
Stina-Marie Utsi 1
Tine Mathisen 1

Besøkslogg

Dato Antall besøk
05. jun 1
03. jun 2
02. jun 1
01. jun 2
31. mai 4
30. mai 2
29. mai 4

Samisk Beskrivelse

<p></p>