06. Alitvárri, Kjøllefjord

6
Besøk
2,27
km en vei
363
moh.
Middels
Adkomst

Før man kommer til Oksevåg (fra Kjøllefjord), eller før man kommer til Kifjordkrysset (andre veien), så er de en avkjørsel med en vei for firehjuling. Der kan man parkere bilen.

Turbeskrivelse

Turen starter i Avdalen, løypen er ikke T-merket, men det er ikke vanskelig å følge sti/kart. Man kan starte ved å følge en vei for firehjulinger til man kommer over tregrensen. Da vil det bli brattere, og ganske ulendt terreng første del av løypa. Man følger bare dalen videre opp før man går mot høyre og ut mot kanten/toppen der en liten varde står. Et alternativ er også å gå ganske rett opp - du bør ikke ha så særlig høydeskrekk, og det viktig å følge med hvor du går da. Turen er ca 5 km tur-retur.

Vær obs på: Hvis du går turen tidlig i sesongen kan det være påkrevet med truger, og man må ta henseyn til vårflom og de begrensningene det medfører.

Koden er plassert på en stav ved varden. Varden er ikke så stor, men plassert helt på kanten av fjellet.

Kontaktperson
Benedikte Krogh
95420722

Egnet som sykkeltur?
Nei

Er turen skiltet?
Nei

Er turen merket?
Nei

Bestill Perletur-krus og skål i nettbutikken

Løype på kart

Last ned GPS-fil

Flest besøk 2025

Navn Besøk
Jessy Wikström 1
Elin Boge 1
Thord Karlsen 1
Rolf Daniel Jenssen 1
Lill Astrid Røvik 1
Benedikte Krogh 1

Besøkslogg

Dato Antall besøk
04. jun 1
01. jun 3
30. mai 1
23. mai 1

Samisk navn

Alitvàrri

Samisk Beskrivelse

<p></p>