Ta av i veikryss i Båtsfjorddalen i retning Syltefjorden. Se etter skilt ved veien der turen starter.
Her er ingen opptråkket sti, så man må følge terrenget der det er best å gå. Turen er ikke merket, men det er stolper underveis som gjør at en har noe å se etter. Men disse står med ganske lang avstand, og vil være vanskelig å oppdage med tåke og dårlig sikt.
Start fra turskiltet ved veien og gå opp på venstre side av Storvatnshøyden, der oppe fra ser man Perelvskaret med Båtsfjord skole og Båtsfjord helsesenter i det fjerne. Samt Båtsfjord lufthavn og Pervatnet.
Gå over dalen med et vann på høyre side og opp igjen på andre siden mot steinfjellet, når man kommer over bakkekammen så ser man Steinfjellvatnet med en liten myr foran.
På sør- og østsiden av Storvatnshøyden ned mot Steinfjellvatnelven er det mye blåbærlyng.
Ved vannene og langs Steinfjellvatnelven er det mange fine steder å telte.
Navn | Besøk |
---|---|
THOR ASBJØRN OLSEN | 2 |
Mariann Gakko | 1 |
Dato | Antall besøk |
---|---|
02. jun | 1 |
01. jun | 1 |
24. mai | 1 |
<p></p>