26. Urraaláš

30 besøk
7,93 km en vei
300 moh.
0 høydemeter

Middels

Er turen skiltet?
Ja
Uegnet som sykkeltur
Er turen merket?
Nei
Trillevennlig
Er turen trillevennlig?
Nei

Turbeskrivelse

Urraaláš ligger nær kommunesenteret Tana bru i Tana kommune. Det er merket turløype og en god sti nesten helt frem til toppen av fjellet. Det er 16 km å gå tur - retur til varden på toppen av Urraaláš fjellet langs den anbefalte ruta. 

Turen stater fra skiskytterstadion. Det første 6 km er det god og tydelig sti. Siste del av strekningen til Urraaláš er det ikke tydelig sti, men varder som man kan følge. På toppen Urraaláš er det en varde og også er en turkasse hvor man kan skrive navnet sitt i. Om vinteren kjøres det opp skispor helt frem til varden. Skisporene følger Sieiddájohka dalen helt til foten av fjellet og er ikke beskrevet her.

Fra toppen kan man i klarvær se Rásttigáisá som er 70 km unna, Varangerfjorden og fjellene ved Tanafjorden. Ha en fin tur!

Bestill årets sitteunderlag og annet fint i Perletur-nettbutikk

Tur på kart

Last ned GPX-fil